هسته‌ی تیم

تیم نرم‌افزاری گیلاس، کار خود را از خرداد ماه سال ۱۳۹۵ آغاز نمود و متشکل از ۵ نفر اصلی در حوزه‌های مختلف وب و موبایل از جمله برنامه‌نویسی، طراحی، تولید محتوا و مارکتینگ است. محصولات عرضه شده از جمله همین وبسایتی که در آن قرار گرفته‌اید، بر پایه‌ی هسته‌ی گیلاس طراحی و تولید شده است.


ایده‌ی اولیه

ایده اولیه‌ای که برای تشکیل تیم ایجاد شد، تولید هسته‌ی نرم‌افزار گیلاس بود. پس از طرح ایده و انتخاب افراد مورد نیاز برای تشکیل تیم، کار بصورت رسمی آغاز شد. از آنجایی که تیم گیلاس بر اساس مدل چابک پیش می‌رود، اسکرام مَستر کار خود را آغاز کرد و مراحل پروژه بر این اساس پیش رفت. حال، دید تیم بازتر شده و محدوده فعالیت خود را بزرگتر ترسیم می‌کند.


مدل مدیریتی

چابک، و دیگر هیچ! مدل مدیریتی تیم برنامه‌نویسی گیلاس بر اساس مدل چابک و بر پایه‌ی چارچوب اسکرام پایه‌گذاری شده‌است. دلیل انتخاب این مدل، قدرت بالای تیم برنامه‌نویسی تحت مدیریت اسکرام است چراکه به افراد تیم کمک می‌کند به خودسازمان‌دهی برسند و بالاترین بازدهی را داشته باشند، به دلیل تقسیم‌بندی پروژه در بازه‌های کوتاه مدت ۲ تا ۴ هفته‌ای ریسک کار را بشدت پایین می‌آورد و بدیل شفافیت کامل در مصنوعات پروژه هیچ جای ابهامی بجا نمی‌گذارد.